کاپوچینو

کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو

همانطور که می دانید ، برای تهیه کاپوچینو به دستگاه مخصوص نیاز می باشد ولی شما می توانید کاپوچینو را در منزل نیز درست نمایید و فقط کافی است که  این مطلب را مطالعه بقرمایید تا درست کردن کاپوچینو را یاد بگیرید .تنوع بی نظیری در تمامی نوشیدنی هایی که می توانید با استفاده از قهوه درست نمایید وجود دارد که این نوشیدنی نیز یکی از انها می باشد .

 

مواد لازم برای درست کردن کاپوچینو

مقدار موادی که در زیر به آنها اشاره می شود برای تهیه ی یک فنجان کاپوچینو در نظر گرفته شده است :

 

شیر چرب دو فنجان

قهوه ی دم کرده یک فنجان

شکر به میزان دلخواه

پودر دارچین

 

ابتدا لازم است که  قهوه را دم کنید و طرز تهیه قهوه ترک را می توانید در اینجا مطالعه بفرمایید .سپس شیر سرد و شکر را بر روی حرارت مستقیم قرار داده و بجوشانید به طوری که شکر کاملا در شیر حل شود ، بعد آن را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهید کمی سرد شود و سپس با استفاده از هم زن دستی یا برقی آنرا از یک جهت هم می زنید  تا کاملا کف کند و ظاهرش عوض شود .

یک فنجان را در نظر گرفته و  نصف آنرا از قهوه ای که درست کرده اید بریزید و بقیه ی آن از شیر پر می شود . اخرین کاری که باید انجام دهید این است که کف شیر را به روی فنجان اضافه نمایید و با استفاده از پودر دارچین یا نسکافه تزیین کنید.

یکی از خلاقیت هایی که می توانید در درست کردن کاپوچینو به کار ببرید ، استفاده از مواد معطر است . در این صورت یک کاپوچینو معطر خواهید داشت  اگر نکات زیر را رعایت کنید :

 

– به جای شکر از عسل استفاده نمایید

– در مرحله ی اول شیر را به همراه اندکی وانیل و یک تکه کوچک پوست پرتقال بجوشانید تا طعم متفاوتی ایجاد گردد.

 

کاپوچینو شما آماده است ، میل بفرمایید .