کافی میکس

کافی میکس

طرز درست کردن کافی میکس

انواع قهوه پودری از آسیاب کردن دانه های خالص آن به دست می ایند و با هیچ ماده ی افزدونی دیگری ترکیب نمی شوند و البته برای درست کردن قهوه نیاز به دم کردن آن می باشد ولی انواع قهوه فوری و نسکافه و کافی میکس به گونه ای تهیه می گردند که با افزودن اب جوش به سرعت اماده می گردد و به دم کردن نیازی نیست . در این محصولات از سایر افزودنی ها همچون شیرخشک ، پودر شکر و طعم دهنده ها استفاده می گردد .

پودر آماده کافی میکس چون حاوی شکر، خامه و چربی است کالری بالایی داشته و مصرف زیاد آن توصیه نمی شود و چون برخی انواع آن حاوی مواد نگهدارنده است می تواند موجب بروز حساسیت در افراد مستعد شود.

تفاوت کافی میکس با شیر قهوه

یک روش بهتر این است که شما به صورت خانگی آن را تهیه نمایید به این صورت که می توانید با قهوه ی اصیل و درجه یک و میزان دلخواهی از شکر و هم چنین شیر این کار را انجام دهید. شیر قهوه که به صورت خانگی تهیه می نمایید نسبت به کافی میکس دارای تفاوت ویژه ای می باشد چرا که این پودرهای آماده معمولا دارای مقادیر زیادی شکر هستند و برای کسانی که دچار اضافه وزن و یا دیابت هستند ، مناسب نمی باشد .

قابل توجه کسانی که رژیم لاغری دارند:

اگر کافی میکس بدون شکر را انتخاب می کنند، گمان نکنند که بدون کالری است، زیرا شیرخشک و خامه آن کالری زاست و حتی انواع کم چرب آن هم میزانی کالری دارد، اما قهوه خالص تقریبا بدون کالری است .