چای سفید

چای سفید

طرز تهیه چای سفید

چای سفید یکی دیگر از انواع چای می باشد که دارای خواص بسیار زیادی است و لی بسیاری از مردم در مورد چای سفید اطلاع زیادی ندارند تا ان را به صورت روزانه بنوشند و در دراز مدت از خواص بی نظیرآن بهره مند شوند . در این صفحه از سایت freshdrink.ir  ما به معرفی خواص چای سفید  پرداخته ایم و هم چنین شیوه ی دم کردن آن نیز شرح داده شده است .این چای نسبت به سایر چای ها کمیاب تر و گران تر می باشد و دارای طعمی بسیار ملایم و هم چنین میزان کافئین کم می باشد و به علت اینکه از شکوفه های سفید و باز نشده ی گیاه چای تهیه می شود به نام چای سفید معروف شده است . در واقع تاثیر این چای ،از لحاظ خواص بی نظیری که برای بدن انسان دارد مشابه است با چای سبز .

خواص چای سفید

–          چای سفید منبع آنتی اکسیدان ها می باشد که اثرات مخرب رادیکال های آزاد تولید شده در بدن انسان را از بین می برند و به این صورت موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد .

–          چای سفید به خاطر داشتن برخی ترکیبات ، موجب افزایش متابولیسم بدن شده و با سوزاندن کالری های اضافه در طول روز موجب کاهش وزن می گردد .

–          کاهش فشار خون ، یکی دیگر از خواص چای سفید می باشد ، یعنی در واقع با تاثیرچای سفید بر کاهش وزن ، کاهش فشار خون نیز یکی دیگر از تاثیرات این چای می باشد .

 

طرز تهیه چای سفید
انواع چای

آموزش درست کردن چای سفید

طرز تهیه چای سفید نیز همانند روشی است که شما چای معمولی و یا چای سبز را تهیه می نمایید ،حتما تا به حال دقت کرده اید که به طور کلی مزه و عطر چای تا حدودی به ظرفی که چای در آن دم می شود ، بستگی دارد برای مثال شما می توانید قوری شیشه ای و استیل و چینی و یا سنگی را امتحان کنید تا متوجه ی تفاوت طعم ان شوید در واقع این موضوع مثل این است که مزه ی چایی که بر روی آتش و یا بر روی شعله گاز و یا در چایی ساز برقی تهیه می گردد ، را با یکدیگر مقایسه نمایید.

برای دم کردن چای سفید لازم است که در یک قوری دو قاشق غذاخوری از این چای را ریخته و در صورت تمایل به همراه عسل و یا نبات و هم چنین آب جوش به میزان لازم به مدت ۳۰ دقیقه روی شعله غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد . شما می توانید خلاقیت به خرج دهید و طعم چای سفید را اندکی تغییر دهید برای مثال هل و یا چوبه ی دارچین به آن اضافه نمایید . توجه داشته باشید که رنگ این چای تقریبا مایل به زرد می باشد و روزانه ی نوشیدن دو لیوان از چای سفید کمک شایانی به حفظ سلامتی بدن و تقویت ایمنی بدن می نماید .