دمنوش رازیانه

دمنوش رازیانه

چای رازیانه

طبیعت : گرم

دمنوش رازیانه را می توانید با استفاده از دانه های رازیانه تهیه نمایید . هم چنین می توانید از عرق این گیاه استفاده نمایید .گیاه رازیانه دارای طبعی بسیار گرم می باشد به همین دلیل نباید به صورت روزانه در مصرف آن زیاده روی کرد ، این دمنوش را می توانید به عنوان یک چای و دمنوش لاغری نیز استفاده نمایید ، هر چند که لاغر شدن و کاهش وزن به فاکتور های زیادی بستگی دارد و نوشیدن انواع چای لاغری فقط در کنار داشتن یک برنامه ورزشی متناسب و هم چنین یک رژیم غذایی مطلوب نتیجه خواهد داد .

گیاه رازیانه

خواص رازیانه

دارای خواص هورمونی بوده و میزان زیادی هورمون زنانه استروژن دارد لذا در قطع قاعدگی و افزایش شیر مادران موثر است.

رازیانه ضد چاقی ، درمان کننده گرگرفتگی می باشد .

ریشه این گیاه در بهبود مشکلات گورشی اثر فراوانی دارد ، ضداسپاسم و ضد نفخ و بر طرف کننده سکسکه بوده و ورم‌های روده و معده را از بین می‌برد و به درمان سندرم روده تحریک‌پذیر کمک می نماید .

رازیانه برای پوست و تسکین ورم پلک و هم چنین درمان چین و چروک پوست بسیار مفید است .

دمنوش رازیانه یک نوشیدنی مناسب برای رفع بدبویی دهان و مشکلات گلو می باشد .

بازدید کننده محترم ، دمنوش رازیانه باید در حد اعتدال مصرف شود زیرا در برخی افراد احتمال آلرژی های پوستی را افزایش می دهد و در کسانی که مشکل تنفسی دارند نیز احتمال دارد که مشکل ایجاد کند.

رازیانه کاهنده ی نیروی جنسی در آقایان و یک عامل موثر در کاهش وزن در خانمهاست .

 

خواص رازیانه

ریشه  و دانه رازیانه

طرز تهیه دمنوش رازیانه

دو قاشق چای خوری دانه رازیانه را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل و سه لیوان آب جوش در یک قوری ریخته و بعد از مدت ۱۵ دقیقه که بر روی حرارت غیر مستقیم دم کشید ، دمنوش رازیانه آماده است .