چای آلبالو

چای البالو

دمنوش آلبالو

طبیعت :سرد و خشک
از جمله نوشیدنی های بسیار مفید برای فصل گرم تابستان ،که همانند چای مورد مصرف قرار می گیرد ، چای البالو می باشد .که این دمنوش به همراه عسل و یا نبات بسیار خوشمزه است و کسانی که طعم ترش را دوس ندارند می توانند به صورت ملس انرا مصرف نمایند  .میزان البالویی که در تهیه ی این دمنوش به همراه اب استفاده می گردد تاثیر مستقیمی در رقیق یا غلیط بودن و رنگ دمنوش آلبالو دارد .

خواص چای آلبالو

–  دمنوش البالو صفرا بر می باشد  و هم چنین در شفاف سازی پوست و رفع جوش های دوران جوانی و کاهش خارش بدن بسیار موثر است  زیرا غلظت خون را کم می نماید.

– موجب تقویت سوخت و ساز بدن می شود  و کم اشتهایی را از بین می برد .

– در بهبود کیفیت خواب و ایجاد ارامش موثر است

آلبالو باید کاملا به صورت رسیده و قرمز مصرف شود تا  به دلیل سرد مزاجی اش ،  موجب اختلال در عملکرد روده ها نشود .

– برای کسانی که ورم معده دارند خوردن بیش از حد آلبالو مناسب نیست زیرا دیر هضم می باشد . این افراد میتوانند از دمنوش آلبالو استفاده نمایند  زیرا در این حالت پخته می شود .

دمنوش البالو موجب افزایش ادرار می وشد از اینرو برای کسانی که بیماری قلبی دارند، مناسب است  چون پتاسیم آن از باقیمانده نمک در عروق جلوگیری می‌کند .

– مصرف منظم آن موجب تصفیه ی خون می گردد  و هم چنین موجب رفع عطش و تشنگی می گردد .

– مصرف دمنوش آلبالو برای برای سوء هاضمه خوب است و یکی از ملین ها می باشد .

 

 طرز تهیه چای آلبالو

به میزان مورد نظر خود  میتوانید آلبالوی رسیده را به همراه نبات  یا عسل  و آب در قوری ریخته و به مدت نیم ساعت یا بیشتر ، بر روی حرارت غیر مستقیم دم کنید  و از خواص دمنوش آلبالو بهره مند گردید .