نوشیدنی مخصوص شب یلدا

نوشیدنی شب یلدا انار هندوانه

نوشیدنی هندوانه و انار برای شب یلدا

 

روزهای پایانی پاییز سپری می شود و شب یلدا در پیش است ، بازدید کنندگان خوش سلیقه ی سایت freshdrink.ir  می توانید سه نوشیدنی جدید برای شب یلدا که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم را تهیه کرده و از مهمانان خود پذیرایی نمایید . این نوشیدنی ها از قبل در این سایت آموزش داده شده اند و می توانید با کلیک کردن بر روی لینک هر کدام مطالب دقیق تری را مطالعه بفرمایید .

نوشیدنی های شب یلدا عبارتند از :

 

دمنوش انار

یک نوشیدنی داغ برای شب یلدا که طرز تهیه آن بسیار اسان می باشد و شما می توانید از  یک انار شیرین و کاملا رسیده و خوشرنگ استفاده کنید و برای کسانی که علاقه مند به چای ترش هستند بسیار مناسب است . طرز تهیه دمنوش انار برای شب یلدا به این صورت است که :

در ابتدا لازم است به جای استفاده از اب انار از دانه های آن استفاده نمایید . زیرا زمانی که آب انار گرفته می شود مقداری طعم تلخی و گسی پیدا می کند بنابراین بهتر است که از یک قوری که دارای محفظه ی جداگانه ای برای ریختن چای خشک هست استفاده نمایید و در آن قسمت دانه های انار را بریزید . به میزان دو لیوان آب برای یک عدد انار بزرگ کافی است. دقت داشته باشید که دمنوش انار بهتر است غلیظ باشد تا طعم دلنشین تری داشته باشد بنابراین میزان آب را به اندازه بریزید و همچنین به میزان دلخواه و بر حسب ذائقه می توانید عسل اضافه کنید  و اجازه دهید تا بر روی حرارات غیر مستقیم دم بکشد . مطالب بیشتر در مورد خواص دمنوش انار را می توانید در اینجا مطالعه کنید .

 

کوکتل انار

جهت تهیه کوکتل انار برای شب یلدا لازم است که آب انار را با عرق بهار نارنج و عسل در مخلوط کن ترکیب نمایید تا کف کند و بعد از آن  در لیوان مورد نظر ریخته و قطعات یخ را به آنها اضافه می کنیم،برای اینکه خوش طعم تر و زیباتر شود در صورت تمایل دانه های انار را نیز به کوکتل خود اضافه نمایید .در این زمان کوکتل انار آماده شده است و می توانید آن را با برگ های نعناع و یا برشی از لیموترش تزیین نمایید  .برای مطالعه ی مطلب آموزش کوکتل انار اینجا کلیک نمایید .

 

اسموتی هندوانه

نوشیدنی هندوانه شب یلدا

 

برای تهیه اسموتی هندوانه شب یلدا مقداری هندوانه تهیه کرده و در فریزر قرار دهید تا کاملا خنک و یخی شود و سپس هندوانه ی خنک را در مخلوط کن یا میکسر ریخته و کاملا مخلوط نمایید تا به صورت یک مایع غلیظ در بیاید . می توانید چند برگ درشت نعناع هم به ان بیفزایید تا طعم بهتری پیدا کند و بدین صورت اسموتی هندوانه و نعناع خواهید داشت ، سپس در لیوان های مورد نظر می توانید مقداری تکه های کوچک هندوانه را اضافه کرد و این اسموتی هندوانه را روی ان بیریزید . در صورت تمایل میتوانید از چند قطره لیموی تازه نیز استفاده نمایید  و در پایان یک نوشیدنی جدید برای شب یلدا خواهید داشت . می توانید میزان یخ را با توجه به اینکه در فصل سرد سال هستیم کاهش دهید . برای مطالعه ادامه مطلب اینجا کلیک نمایید .