نوشیدنی سیب

نوشیدنی سیب

خواص سیب

از خواص سیب این است که  در شادابی پوست بسیار تاثیرگذار است.با استفاده از خوردن سیب می‌توان ناراحتی‌های شایعی مانند ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی ، خشکی پوست، و بیماری‌های پوستی  طولانی را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کم کرد. از خواص دیگر سیب این است که فشارخون را منظم می‌کند . خوردن و حتی بو کردن سیب، باعث کاهش فشار خون  می‌شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل (YALE) نشان داده است که تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را کاهش می دهد. بنابراین با نوشیدنی نوشیدنی سیب به استقبال بدنی سالم با پوستی شاداب بروید.

images

خواص جوز هندی

دانه ی این گیاه و همچنین پوشش خارجی آن (Masic) از مواد محرک و مؤثر می باشد. ولی ادامه ی مصرف زیاد آن خطرناک می باشد و مصرف ۷ تا ۱۲ گرم آن موجب مسمومیت می شود. جوز هندی یا موسکاد و پوشش خارجی آن علاوه بر مصارف درمانی در فرمول عده ای از فراورده های دارویی وارد می شود و به علاوه از ان در تهیه ی بعضی لیکورهای مقوی قلب و هضم کننده استفاده می شود. جوزهندی منبع خوبی از ویتامین‌ها، املاح معدنی، اسیدهای آمینه، روی، آهن،‌ مس، کلسیم،‌ ژرمانیوم، فلاوونوئیدها و مواد مفید دیگر است.

6-27-2011-9-06-48-AM

 

مواد لازم:

۱۰ سیب تازه

۱ پرتقال

۲ چوب دارچین

کمی جوز هندی

کمی میخک

۳ لیتر آب تسویه شده

طرز تهیه:

سیب ها را بشورید و پوستشان را بکنید اگر آنها ارگانیک نیستند. آن را تکه تکه قاچ کنید و در یک آرام پز بریزید. پرتقال را ۸ قطعه کنید و در آرام پز بریزید. ادویه جات را اضافه کنید. آب را در آرام پز بریزید و به مدت ۸ ساعت با حرارت ملایم بپزید. من ترجیح می دهم قبل از خواب آن را بنوشم. می توانید پس از پختن آن را از یک صافی رد کنید.

نوش جان!