نوشیدنی ترش و شیرین

نوشیدنی ترش و شیرین

خواص عسل

مصرف عسل تقویت کننده بینایی و مسکنی برای گلودرد است . خستگی زیاد را برطرف می کند ، هوشیاری ذهن را افزایش می دهد و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. باکتری هایی را که آکنه ایجاد می کند ، عسل از بین می برد. با استفاده از عسل به صورت موضعی می توان زخم های دیابتی را درمان کرد.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث نرمی پوست می شود، عسل خطوط ایجاد شده روی صورت را کم می کند و خشکی آرنج و پاشنه پا را برطرف می کند.

 

benefits-of-honey

خواص خیار

خیار با طبع سردی که دارد ، در درمان زردی و یرقان موثر است و به علت اسید اوریکی که دارد در کاهش درد روماتیسم تاثیر می گذارد. خیار در درمان پوست های چرب مفید است. به هضم غذا کمک می کند و عطش را از بین می برد. خیار سموم بدن را دفع می کند. عصاره برگ خیار در درمان مسمومیت تاثیرگذار است. خیار چین چروک های صورت را صاف می کند و باعث شادابی پوست می شود. مالیدن پوست خیار لکه ای صورت را از بین می برد.

cucumber-fb

 

 

مواد لازم :

یک عدد خیار پوست کنده

۱/۴ فنجان عسل

¼ فنجان آب لیموی تازه

۶ فنجان آب

طرز تهیه :

خیار را پوست بکنید. سپس در مخلوط کن بیندازید. آب لیمو ، عسل و آب را نیز اضافه نمایید. به مدت دو دقیقه مواد را مخلوط نمیید تا به صورت نرم درآیند. مواد را از یک شبکه صافی عبور دهید. در آخر نوشیدنی را در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شود.

نوش جان