فواید قهوه سبز

فواید قهوه سبز

قهوه سبز

این روزها استفاده از قهوه سبز طرفداران زیادی پیدا کرده است چه به صورت خریداری دانه های قهوه و یا پودر شده و دم کردن آن و یا به صورت تی بگ های کوچک در دسترس عموم می باشد . بازار قهوه سبز بسیار داغ است و بسیاری از کارخانه های تولید مکمل های رژیمی به عرضه ی مکمل رژیمی قهوه سبز روی آورده اند .این مکمل های می توانند شامل مواد مضری برای بدن باشند . افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند باید بدانند که استفاده از قهوه سبز برای لاغری باید طبق اصول باشد و به میزان زیاد مصرف نشود و در واقع نوشیدن یک فنجان از آن در طول روز که به صورت دم شده و بدون هیچ گونه افزودنی تهیه می شود به مراتب بهتر و سالم تر است از مکمل های رژیمی قهوه سبز که این روزها تبلیغات گسترده ای دارند .

تاثیر قهوه بر کاهش وزن

علت اصلی کاهش وزن قهوه معمولی محتوای بالای کافئین در آن می‌باشد. در حقیقت کافئین باعث سرکوب چربی‌سازی و نیز تحریک چربی سوزی در بدن می‌شود. همچنین سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد و اثرات گرمازایی دارد؛ اما کافئین موجود در قهوه سبز بسیار کمتر از قهوه معمولی است و هم چنین دارای کلروژنیک اسید می باشد که به عنوان آنتی‌اکسیدان، ضد سنگ صفرا، کاهنده قند خون، کاهنده فشارخون اثرات مثبت بسیار زیادی دارد اما به میزان خیلی خیلی زیاد هم موجب لاغری نمی شود . پس نباید بیش از حد معمول و ناسب آن مصرف گردد .

راز لاغری به وسیله مکمل‌های قهوه سبز

بسیاری از محصولاتی که به عنوان مکمل قهوه سبز خالص و به صورت قرص به فروش می‌رسند، از مواد دیگری تشکیل یافته‌اند و علاوه بر عصاره قهوه سبز، از افزودنی‌ها و پرکننده‌ها تشکیل یافته‌اند که هر یک از آن‌ها اثرات جانبی فراوانی را به همراه خواهند داشت و نیز مقداری کافئین هم به منظور افزایش اثربخشی به آن افزوده‌اند. پس اگر به دنبال لاغری با یک گیاه کم خطر و طبیعی می‌باشید نمی‌توانید به این مکمل‌ها اعتماد کنید. همان طور که گفته شد قهوه سبز خالص دارای مواد چربی سوز فوق‌العاده نمی‌باشد و شرکت‌های تولیدکننده این مکمل‌ها با افزودن کافئین به آن‌ها، چربی‌سوزی آن‌ها را تضمین می‌کنند و ادعا می‌کنند که مصرف ۸۰- ۲۰۰ میلی‌گرم از عصاره قهوه سبز که در این قرص‌ها وجود دارد؛ در طی ۱۲ هفته، آن هم در صورت رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی وزن افراد کاهش می‌یابد.با وجود تمام فواید قهوه سبز بر سلامتی مصرف مقادیر زیادی از آن عوارضی را به همراه دارد. از مهم‌ترین عوارض آن افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌باشد.

بنا براین به طور کلی مصرف قهوه سبز نظیر سایر نوشیدنی های دیگر نباید به طور افراطی مصرف گردد زیرا هر ماده ای دارای فواید و مضراتی است .اگر باردار هستید و یا دچار ناراحتی قلبی می باشید و یا اینکه مکمل‌های حاوی روی و آهن مصرف می نمایید ، طرز مصرف قهوه سبز باید به این گونه باشد که با دو ساعت فاصله مصرف گردد ،زیرا قهوه سبز از جذب روی و آهن جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد سایت freshdrink.ir به دوستادارن قهوه این است که از قهوه سبز خالص استفاده نمایید و با توجه به توضیحات این صفحه طرز تهیه قهوه سبز را مطالعه بفرمایید .