شیر قهوه

درست کردن شیرقهوه

آموزش درست کردن شیر قهوه

در این صفحه از سایت freshdrink.ir  نحوه تهیه قهوه با شیر شرح داده شده است همانطور که می دانید قهوه دارای انواع و طعم های مختلفی است و در این نوشیدنی نیز از شیر به عنوان طعم دهنده استفاده می گردد و برای اینکه کیفیت آن بالاتر برود باید قهوه کاملا غلیظ باشد .

شما با مطالعه ی مطلب مربوط به نحوه درست کردن قهوه می توانید قهوه ای غلیظ درست کرده وسپس  شیر را به آن بفزایید  و تا حدی که کف کند بر روی شعله بگذارید بماند و سپس در یک فنجان سرو نمایید . شما می توانید در صورت تمایل از شیرهای طعم دار نیز استفاده نمایید برای مثال از شیر توت فرنگی پر چرب . که طعم آن با طعم قهوه بسیار هم خوانی دارد .

 تزیین قهوه با خامه

زمانی که شیر قهوه را به روش فوق آماده نمودید ،برای تزیین می توانید از خامه و یا کف شیر استفاده نمایید . با استفاده از یک خلال دندان می توانید طرح های زیبایی را ایجاد نمایید. برای تهیه اشکال با فوم شیر روی قهوه  به این شکل عمل نمایید:

با استفاده از نوک قاشق بر روی سطح قهوه آماده شده چند نقطه خامه قرار می دهید و با استفاده از خلال دندان آنها را به هم وصل می کنید تا به شکل قلب در بیایند و یا اینکه با حرکات دایره ای شکل طرحی دیگر را همانند تصویر بالا ایجاد می نمایید. تزیین قهوه به شکل قلب یکی از پر طرفدار ترین و زیبا ترین ها است .

اگر تمایل دارید که از کف شیر استفاده نمایید ابتدا باید شیر را کمی گرم کرده و با همزن آنرا با سرعت بزنید تا حالت کف ایجاد شود . روش دیگر و اسانتر برای درست کردن کف شیرقهوه که در کافی شاپ ها از آن زیاد استفاده می شود، با استفاده از دستگاه کف ساز می باشد که با استفاده از آن می توانید در زمان کمتری فوم شیر را  برای تزیین قهوه آماده نمایید .