شربت سکنجبین

شربت سکنجبین

آموزش درست کردن شربت سکنجبین

طبیعت : سرد

شربت سکنجبین، نوشیدنی اصیل ایرانی است که اکثر ما را به یاد مادر بزرگ هایمان می اندازد و از قدیم به عنوان یک نوشیدنی خنک و گرما زا برای فصل تابستان درست می شده است و البته در مهمانی ها و اعیاد نیز سرو می شده است. ریشه ی نام آن در واقع از دو کلمه ی سرکه و انگبین می باشد که در واقع انگبین همان عسل یا شیره است . اما امروزه معمولا به جای عسل  از شکر تهیه می گردد از آنجایی که در درست کردن این شربت از نعنا تازه نیز اسفاده می گردد ، تمامی خواص نعناع  نیز در آن موجود می باشد . .در ادامه می توانید طریقه درست کردن شربت سکنجبین را مطالعه بفرمایید .

 

نحوه تهیه شربت سکنجبین

 

برای تهیه این نوشیدنی پر طرفدار ، نیاز به یک دسته ی کوچک از نعناع دارید  در واقع برگ وساقه ی نعنا که لازم است آنها را با یک نخ به صورت دسته ای در آورید  ،در یک ظرف  ۴ پیمانه شکر را با ۳ پیمانه آب داغ مخلوط کرده و بر روی شعله  قرار می دهید تا به جوش بیاید  و در این مرحله لازم است که ساقه های نعناع را به آن اضافه نمایید تا اصطلاحا قوام آید .دقت نمایید که در درست کردن شربت سکنجبین ، از یک پیمانه سرکه انگور استفاده نمایید و البته  می توانید بر حسب سلیقه و ذائقه ی خود میزان  سرکه ی انگور را  تغییر دهید ، بعد از آن شربت را مدت بیشتری بر روی حرارت  قرار دهید ،تا قوام بیاید و غلیظ گردد .

پس از انجام شدن این مراحل ، شربت سکنجبین آماده است و اجازه دهید تا سرد شود .سپس آنرا صاف نمایید و در شیشه بریزید.می توانید این نوشیدنی را به همراه کاهو و یا خیار سرو نمایید . بدین صورت که برش هایی از خیار را درون لیوان مورد نظر ریخته و شربت سکنجبین را به آن اضافه نمایید .