شربت خاکشیر

طرز تهیه خاکشیر

فواید شربت خاکشیر

شربت خاکشیر یکی از نوشیدنی های مرسوم برای رفع گرما زدگی و خنک نمودن بدن می باشد که در فصول گرم سال در تمام آبمیوه فروشی ها ارائه می گردد .شما می توانید با مطالعه مطلب زیر خاکشیر را در منزل با میزان شکر دلخواه خود تهیه نمایید.و از نوشیدن آن لذت ببرید . این شربت برای پذیرایی از مهمانها نیز بسیار مناسب می باشد .

خواص خاکشیر

* دانه های خاکشیر دارای طبیعت گرم و تر است.

* التیام دهنده زخم و جراحات است.

* جوشانده خاکشیر برای رفع اسهال‌های ساده و رفع ترشحات زنانگی مفید است.

* خاکشیر ادرار آور است.

* شربت خاکشیر تب ‌بُر است.

* برای دفع کرم مفید است.

* التهاب کلیه را برطرف می‌کند.

* برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی از خاکشیر استفاده کنید.

* سنگ کلیه را دفع می‌کند.

مواد لازم برای تهیه شربت خاکشیر

۱۰۰ گرم خاکشیر

۴لیوان آب

شکر به میزان دلخواه

نصف لیوان گلاب

یخ به میزان لازم

 

برای تهیه خاکشیر ،ابتدا لازم است که دانه های خاکشیر را بشویید به اصلاح ریگ شور نمایید تا کلیه ی خاک های ان شسته شود . برای شستن ،آب روی خاک شیر ریخته و از دو ظرف که ترجیحآ پلاستیکی باشد متل سطل های کوچک ماست استفاده کنید ظرف پلاستیکی خیلی بهتر شنهای ریز را در کف خود نگه میدارد و سپس چندین بار باکمی صبر و حوصله خاکشیری را که آب روی آن است از ظرفی به ظرف دیگر ریخته و ریگ ته آن را خالی کنید در این فاصله آب روی آن را نیز تعویض کنید تا کاملآ آب روی آن شفاف و ریگهای آن کاملآ شسته شود.

وقتی از تمیز بودن خاکشیر اطمینان حاصل کردید شکر و گلاب به مقدار کافی بریزید و در یخچال گذاشته تا خنک شود تا شربت خاکشیر شما آماده شده و برای سرو کردن حاضر شود .می توانید بر حسب تمایل خود به ان زعفران نیز اضافه نمایید.