آیس کافی

قهوه تگری

قهوه تگری

بسیاری از افراد عاشق طعم قهوه هستند . از قهوه ی دم کرده گرفته تا شکلات قهوه و یا کیک با طعم قهوه طرفداران خاص خود را دارد . اگر شما نیز یکی از این افراد هستید و شدیدا به قهوه علاقه دارید و هم چنین علاقه مند به یادگیری و تجربه ی خوراکی ها  و نوشیدنی های جدید و با طعم های منحصر به فرد هستید لازم است که ادامه ی این مطلب را مطالعه نمایید زیرا یک نوشیدنی جدید را به شما معرفی می نماییم.

قهوه تگری ، همانطور که از نامش پیداست یک نوشیدنی مثل چای سرد هست که این بار به جای افزودن چای ، از قهوه استفاده می شود و با طعم های مختلف می توانید ان را درست کنید و در مهمانی های سرو نمایید .

شما می توانید قهوه تگری را بدون افزودن هیچ ماده ی دیگری برای تغییر طعم ان تهیه نمایید در این صورت وابسته به شیوه ای که قهوه را دم کردید و میزان تلخ یا شیرین بودن آن ، طعم قهوه تگری شما تعیین می گردد

طرز تهیه قهوه تگری نارگیلی

برای درست کردن قهوه تگری نارگیلی ، باید توجه داشته باشید که می توانید از شیر نارگیل ، آب نارگیل ، پوره نارگیل استفاده نمایید . در صورتی که از پوره ی رقیق شده ی نارگیل استفاده نمایید نوشیدنی شما غلیظ تر می گردد و دارای طعم طبیعی تری از نارگیل است  .  اگر از شیر نارگیل استفاده می کنید باید ۲۰ دقیقه قبل از اینکه  بخواهید ازآن استفاده نمایید آنرا در فریزر قرار دهید ، تا به میزان قابل توجهی خنک شود .

 

ابتدا لازم است که قهوه را دم کرده و میزان شکر و یا غلظت قهوه کاملا بنا به سلیقه ی خودتان تعیین نمایید و سپس آن را در فریزر گذاشته تا یخ بزند .باید توجه داشته باشید که نارگیل دارای طعم شیرین است پس میزان شکر را محدود نمایید و یا حتی می توانید قهوه را کاملا تلخ درست کنید .یک تکه از میوه ی نارگیل را رنده کرده و با دو قاشق غذاخوری اب جوش مخلوط نمایید و این ترکیب را در مخلوط کن یزنید تا کاملا یکنواخت شود سپس قهوه را که خنک شده است از فریزر بیرون اورده و به همراه یخ  به آن اضافه نمایید و مخلوط کنید تا کمی کف کند ، حال قهوه تگری آماده است و می توانید آن را  در لیوان مورد نظر خود سرو نمایید . توجه نمایید که میزان یخ نباید خیلی زیاد باشد و برای اینکه طعم قهوه به میزان بیشتری احساس شود بهتر است که از یک قهوه غلیظ استفاده کنید .

شما می توانید در تهیه  قهوه تگری  به جای قهوه ، از نسکافه نیز استفاده نمایید .