دمنوش گل گاو زبان و بهار نارنج

دمنوش گاو زبان با بهار نارنج

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان به همراه عرق بهار نارنج

طبیعت :گرم

 

دمنوش گل گاو زبان یکی از پر طرفدار ترین نوشیدنی هاست که اغلب آن را به همراه لیمو عمانی درست می کنند . اما آیا تا بحال این دمنوش را با استفاده از لیموی تازه و هم چنین بهار نارنج امتحان کرده اید ؟

همگی شما عزیزان از خواص آرام بخش و تسکین دهنده ی گل گاو زبان آگاهید . این دمنوش در مواقعی که دچار سردرد و یا بیقراری هستید به رفع این حالت بسیار کمک می گند و یکی از بهترین نوشیدنی ها برای رفع خستگی و تنش های روزانه می باشد . در این مطلب می خواهیم شما را با یکی از تجربه های جدیدمان شریک کنیم و آن هم طرز تهیه  دمنوش گل گاو زبان به همراه بهار نارنج می باشد .

 

مواد لازم برای درست کردن دمنوش گل گاو زبان و بهار نارنج

سه لیوان آب جوش

دو قاشق غذاخوری گل گاو زبان

سه قاشق غذاخوری عرق بهار نارنج

یک برش حلقه ای از لیموی زرد

نبات یا عسل  به میزان دلخواه

 

تمامی موادی که در بالا عنوان شد را ، در یک قوری بریزید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی  حرارت غیر مستقیم اجازه دهید که دم بکشد و پس از ان معجون آرام بخش شما آماده است . در تهیه چای گل گاو زبان و بهار نارنج ، می توانید از شکوفه ی خشک شده بهار نارنج هم استفاده نمایید در این صورت باید آن را در حدود ده دقیقه مانده تا دمنوشتان آماده شود و به میزان یک قاشق چای خوری اضافه نمایید زیرا اگر بیشتر بجوشد ، تلخ می شود .

توجه داشته باشید که لیمو ی زرد را به صورت حلقه ای و خیلی نازک برش دهید و هسته های ان را جدا نمایید و آن را به همراه پوست در قوری بیندازید .دمنوش گل گاو زبان با لیمو و بهار نارنج دارای بویی مطبوع می باشد و میزان شیرینی ان را نیز می توانید بر حس ذائقه یتان کم یا زیاد کنید .

 

تاثیر چای گل گاو زبان بر اعصاب و تسکین سر درد

–  دم کرده گل گاو زبان موجب تقویت حواس پنجگانه ، کاهش استرس  و اضطراب و اندوه ،آرام سازی سیستم اعصاب ، ایجاد آرامش درونی می شود  و بسیار نشاط آور است.

به دليل دارا بودن مقادير چشمگير پتاسيم و كلسيم بسيار ادرارآور  می باشد .

– برگ های تازه گل گاو زبان دارای ویتامین c می باشد و از آن می توانید در سالاد استفاده نمایید

– گل های تازه ی آن را در آب خیسانده  و با آب‌ ليمو و شكر مخلوط کنید  و یک شربت گوارا و طبیعی و خنک کننده  برای  براي روزهاي گرم درست نمایید .

 

 

  آرامش را با یک فنجان گل گاو زبان بنوشید