دمنوش پرتقال و زنجبیل

دمنوش پرتقال و زنجبیل

دمنوش پرتقال و زنجفیل

یکی از بهترین دمنوش های زمستانی که برای رفع سرماخوردگی و گلو درد و افزایش انرژی بدن بسیار خوب است، دمنوش پرتقال و زنجفیل می باشد .که مطمئنا از طعم آن لذت خواهید برد. پیشنهاد ما این است که برای مثال به جای استفاده از آبمیوه پرتقال ازمیوه های تازه استفاده نمایید ، هرچه از مواد طبیعی تر و خالص تر استفاده نمایید کیفیت نوشیدنی شما افزایش می یابد و مسلما سلامت شما بیشتر تضمین می شود . این نوشیدنی پیشنهاد ما به دوستداران گیاه زنجبیل می باشد .

طرز تهیه دمنوش زنجبیل و پرتقال

برای درست کردن دمنوش پرتقال و زنجبیل ، به مواد زیر نیاز می باشد :

یک عدد زنجبیل تازه

سه عدد پرتقال

عسل به میزان لازم

 

ابتدا لازم است که زنجفیل را تمیز بشویید و بدون آن که پوستش را بگیرید به صورت نگینی خورد نمایید و به همراه دو لیوان آب بر روی شعله ی متوسط قرار دهید ، تا به جوش آید و به طور کامل بپزد تا حدی که به صورت کاملا غلیظ و عصاره ای در بیاید .در پایان آب پرتقال ها را گرفته و اضافه می نمایید و ۵ دقیقه بعد طعم آن را پچشید و به میزانی که دوست داشتید عسل بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و همه ی مواد با یکدیگر ترکیب شوند .در این هنگام از روی شعله بردارید و اجازه دهید که دمنوش پرتقال و زنجبیل خنک شود سپس می توانید با استفاده از یک صافی این مایع را صاف نمایید و همچنین تکه های این گیاه خوشبو را نیز بردارید زیرا تمامی طعم آنها به آب منتقل شده است.حال شما یک عصاره ی تند و خوشبوی زنجبیلی دارید که در درست کردن این نوشیدنی و هم چنین درست نمودن انواع چای و یا کوکتل می توانید از آن استفاده نمایید .میزان زنجبیل بر اساس ذائقه شما می تواند کمتر و یا بیشتر شود .

دقت داشته باشید که این نوشیدنی را شما می توانید به گونه ای دیگر نیز درست بنمایید به این صورت که به دمنوش پوست پرتقال از عصاره ی زنجفیل که تهیه کردید بیفزایید ، این روش در این صفحه شرح داده شده است .