دمنوش هلو

دمنوش هلو

چای هلو

طبیعت: سرد

یکی از انواع چای های طعم داری که میتوانید به صورت تی بگ  تهیه کنید ، چای هلو می باشد اما در با مطالعه ی این صفحه از سایت ما می توانید به صورت کاملا طبیعی و سالم تر و با روشی بسیار آسان و با صرف هزینه ای اندک آن را در منزل تهیه نمایید .

در مورد خواص هلو که هرچه بگوییم کم گفته ایم و در واقع میوه ای است که اکثر افراد آن را دوست دارند .و هم چنین مصارف پوستی متعددی دارد و البته برخی از افراد نیز اگر پوست این میوه به پوستشان تماس پیدا کند دچار واکنش های آلرژیک می شوند ولی اگر ابتدا این میوه را با دقت بشویید تمامی پرزهای روی وست ان پاک شده و دیگر نوبت درست کردن دمنوش با ان می باشد .

آموزش تهیه دمنوش هلو

ابتدا لازم است دو عدد هلوی تازه و رسیده را شسته تا پوست انها بدون پرز شود و سپس آنها را پوست بکنید به گونه ای که مقدار کمی از گوشت درونی میوه روی پوست بماند. شما می توانید به راحتی و با استفاده از یک قوری که درونش دارای صافی یا محفظه ای برای ریختن چای است و آنرا از آب جوش تفکیک می نماید ، چای هلو و عسل درست نمایید. یک قاشق مرباخوری چای سیاه را به همراه پوست هلو در قوری ریخته و دو لیوان اب به آن بیفزایید . در صورت تمایل از عسل نیز استفاده نمایید  و به مدت ۳۰ دقیقه لازم است که روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد تا دمنوش هلو آماده گردد .

بهتر است سلیقه به خرج دهید و موقع ریختن این دمنوش در فنجان ، از یک صافی کوچک استفاده نمایید تا چای هلو کاملا رقیق و یکدست باشد  و از طعم دلنشین ان لذت ببرید . پیشنهاد ما به شما این است که صبح خود را با دمنوش هلو آغاز نمایید، زیرا تاثیر مستقیمی در افزایش انرژی روزانه ی شما دارد .

در صورت تمایل می توانید چند قطره لیموی تازه در چای خود اضافه نمایید .