دمنوش های جدید و مفید برای سلامتی

دمنوش جدید

دمنوش های مناسب برای سرماخوردگی

دمنوش فلفل سیاه

دمنوش فلفل سیاه

طبیعت : گرم
دمنوش فلفل سیاه جزو درمان‌های طب سنتی چین می باشد ، و دارای طبعی بسیار گرم می باشد . این دمنوش برای کسانی که به فشار خون و ناراحتی های قلبی و سیستم گوارش حساس و هم چنین آلرژی های پوستی مبتلا نباشند قابل استفاده است . دمنوش فلفل سیاه و عسل را می توانید در مواقع سرماخوردگی برای رفع سرفه و هم چنین گرم نمودن بدن استفاده نمایید و از عسل نیز استفاده کنید زیرا عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی خواص ضد سرفه بودن دمنوش فلفل سیاه را بیشتر می نماید .

طرز تهیه دمنوش فلفل سیاه و عسل

برای درست کردن دمنوش فلفل سیاه وعسل لازم است که از دانه های پودر نشده فلفل سیاه استفاده نمایید که رنگ دمنوش نیز تیره نشود . به میزان یک قاشق چای خوری دانه فلفل سیاه را با یک قاشق غذاخوری عسل و دو لیوان آب جوش در داخل یک قوری ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید دم بکشد .

برای خوش طعم شدن می توانید از یک برش حلقه ی لیمو نیز استفاده نمایید .

 

دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی

طبیعت :گرم

گیاه مریم گلی تاثیر بسیار مهمی در تسکین گلو درد و رفع التهابات گلو و باز کردن صدا دارد . علاوه بر آن به عنوان یک ضدعفونی کننده برای بدن می باشد که ویروس ها را از بدن دفع می نماید . از دمکرده ی این گیاه می توانید برای رفع گلو درد استفاده کنید و آن را غرغره نمایید. دمنوش مریم گلی برای تسکین درد های قاعدگی نیز مفید می باشد .

درست کردن دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی را می توانید در منزل درست کنید و ابتدا لازم است که برگ این گیاه را از عطاری تهیه نمایید و به میزان دو قاشق غذاخوری از آن را به همراه سه لیوان آب در یک قوری ریخته و دو قاشق غذاخوری نیز عسل بفزایید . بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آماده می شود . دمنوش مریم گلی دارای مزه ای تقریبا تلخ است که می توانید با استفاده از عسل آن را شیرین نمایید.

دمنوش نعناع و زعفران

دمنوش نعنا و زعفران

طبیعت :گرم

دمنوش نعنا و زعفران دمنوشی بسیار آرامش بخش می باشد که تاثیر مستقیمی بر روی سیستم گوارش دارد و هم چنین نعنا و آویشن همان طور که می دانید بر سرماخوردگی اثر بسیار قوی دارد . شما می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد دمنوش نعناع اینجا کلیک نمایید .

نکته ی قابل توجه این است که اگر به دمنوش نعنا اندکی زعفران آسیاب نشده نیز بیفزایید ، دارای طعم بهتری می گردد و هم چنین رنگ آن نیز خوشرنگ تر می شود .

 

چای گشنیز

چای گشنیز

طبیعت :سرد

برای درمان سرماخوردگی و رفع آبریزش بینی ، دمنوش گشنیز توصیه می شود. هم چنین این گیاه دارای خاصیت خواب آوری ، ضد نفخ شکم می باشد و دارای بوی بسیار مطبوعی است و بهتر است بعد از صرف غذا مصرف شود . از خواص برگ گشنیز می توان به رفع بوی بد دهان ، ارام بخش و رافع سر درد ، ضد نفخ ، رفع عطش و …. اشاره داشت .

طرز تهیه چای گشنیز

به میزان یک قاشق غذاخوری برگ گشنیز تازه را به همراه نبات به اندازه ای که تمایل دارید و دو لیوان آب در قوری ریخته و پس از ۱۵ دقیقه دمنوش گشنیز آماده است .

 

گرم بنوشید .

 

 

دمنوش های مناسب برای رفع سرماخوردگی

دمنوش آویشن

دمنوش زنجفیل