دمنوش سنبل طیب و گل گاو زبان

دمنوش سنبل الطیب و گل گاو زبان

دمنوش سنبل الطیب و گل گاو زبان

طبیعت : گرم

دمنوش سنبل الطیب یکی از نوشیدنی هایی است که به عنوان آرام‌بخش اعصاب، خواب آور، ضد تشنج، درمان افسردگی، هضم کننده غذا و ضد دل‌پیچه استفاده می‌شود و می توان آن را به همراه گل گاو زبان درست کرده و میل نمایید . دارای عطری دلنشین می باشد و نام دیگر آن علف گربه است زیرا گربه بوی این گیاه را از فاصل دور تشخیص داده به طرف آن می رود و در اطراف آن به جست و خیز می پردازد و از بوی گیاه سنبل طیب مست می شود.سنبل الطیب دارای عطری بسیار خوشبو و آرامبخش است وعطراین گیاه پس از خشک شدن بیشتر می گردد زیرا ریشه سنبل الطیب حاوی ۱ درصد اسانس است .

دمنوش سنبل طیب و گاو زبان

خواص سنبل الطیب

دمنوش سنبل الطیب اثر مستقیمی بر سیستم عصبی مرکزی دارد و در بهبود اضطراب و استرس و تپش قلب مانند آسم عصبی، حالات هیستریک، سردرد، میگرن و ناراحتی های معده دارد و برای التیام درد مفاصل و دردهای عضلانی استفاده می شود .دمنوش گاو زبان و سنبل طیب برای تمدد اعصاب بسیار مفید است ، باید در مصرف هرگونه فرآورده گیاهی محتاطانه عمل کرد بنابراین مصرف فرآورده های این گیاه در دوران بارداری و کودکان زیر ۳ سال توصیه نمی شود.

طرز تهیه دمنوش گاو زبان و سنبل الطیب

برای تهیه دمنوش گل گاوزبان به همراه سنبل الطیب ، لازم است که به میزان یک قاشق غذاخوری گاو زبان و سنبل الطیب را به همراه نبات به میزان دلخواه و یک عدد لیمو عمانی کوچک و یا چند قطره آب لیموی تازه در صورت تمایل در یک قوری ریخته و به همراه آب جوش به میزان دو لیوان بر روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد . برای اینکه دمنوش سنبل الطیب طعم تلخی پیدا نکند پیشنهاد می دهیم که لیمو را در ۵ دقیقه آخر به آن بیفزایید . در صورت تمایل می توانید از عسل برای شیرین کردن نیز استفاده نمایید .