دمنوش دارچین و سیب

دمنوش سیب ودارچین

دمنوش دارچین و سیب

طبیعت : گرم

 

دمنوش  سیب و دارچین به خاطر رایحه ی دلنشینی که دارد بسیار آرامش بخش و برای رفع خستگی مناسب است و البته شما در یک فنجان از این  دمنوش ، تمامی خواص سیب و دارچین را خواهید داشت .

دارچین ماده ای است خوشبو که بسیاری انرا یکی از رموز جوانی دانسته اند . دارچین بدن را گرم نگه میدارد و قوای جسمانی را بیشتر می سازد و در سلامتی اثر مثبتی می گذارد ،بهترین دارو برای درهای عضلانی است و در برخی موارد به عنوان تب بر نیز مورد استفاده قرار می گیرد . در مواقعی که بدن دارای ضعف است ویا سرما خورده اید نوشیدن دمنوش سیب و دارچین می تواند برای شما بسیار مفید باشد .چای دارچین نیز میتواند بر روی سیستم گوارش اثر مثبتی داشته باشد و خاصیت ارامش بخشی دارد  به گونه ای که درد و نفخ معده و اسهال را بهبود می بخشد .در واقع دمنوش دارچین می تواند مثل یک مسکن و ضد درد عمل می کند .

دمنوش سیب و دارچین ، قند و کلسترول خون را کنترل کرده و خواص بیشمار سیب بر روی دستگاه عصبی انسان اثر مثبت می گذارد همانطور که رایحه ی خوش و مزه ی شیرین  سیب بسیار دلنشین است  و حاوی انواع ویتامین های گروه ب و منیزیم و فسفر می باشد .

برای درست کردن دمنوش سیب و دارچین ، می توانید از دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل  شیرین شده باشدبه همراه دارچین استفاده نمایید .

مود اولیه تهیه دمنوش سیب و دارچین

یک عدد سیب  زرد یا قرمز
یک تکه متوسط چوب دارچین
آب جوش سه الی چهار فنجان

طرز تهیه دمنوش سیب و دارچین

سیب را به چهار قسمت تقسیم نموده و دانه های ان را خارج کرده و به همراه پوست سیب و یک تکه چوب دارچین در داخل قوری  انداخته و به ان آب می افزاییم  و لازم است که حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر دم بکشد تا سیب کاملا پخته شود .

اگر دمنوش سیب و دارچین را با پوست سیب درست کنید مدت زمان اماده شدن ان کوتاه تر می گردد .

نوش جـــــــــان