دمنوش انار

چای انار

طرزتهیه دمنوش انار

طبیعت : سرد

سایت freshdrink یک پیشنهاد برای کسانی که به چای ترش علاقه دارند ، دارد . به عنوان یک دمنوش زمستانی پر خاصیت می توانید دمنوش انار را درست نمایید و از خواص آن بهره مند شوید. در این صفحه به طور کامل طرزتهیه چای انار آموزش داده شده است .

خواص آب انار

دارای طبیعت سرد می باشد

آب انار خون ساز است و موجب تصفیه شدن خون می شود

برای سالمندان بهترین دارو برای تقویت کلیه است

تاثیر مستقیمی در شفاف سازی پوست صورت دارد و شدی بخش و مفرح است.

برای افزایش وزن به صورت روزانه آب انار بنوشید

جهت رفع گرفتگی صدا بسیار مناسب است

آب انار همچنین می‌تواند چربی‌های اطراف معده و شکم را در زنان و مردان چاق کاهش دهد

خواص آنتی اکسیدانی این میوه، از ایجاد کلسترول بد در خون پیشگیری می‌کند و سرخرگ‌ها را تمیز نگه می‌دارد و احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد، لذا موجب تقویت قلب می شود.

نوشیدن روزانه آب انار می‌تواند با پایین آوردن فشار خون و کاهش میزان هورمون استرس، تنش‌ها و استرس‌های شما را کم می کند به همین دلیلی است که بعد از نوشیدن آن احساس طراوت و شادابی می کنیم.

 

طریقه درست کردن دمنوش انار

بهتر است برای تهیه چای انار به جای استفاده از اب انار از دانه های آن استفاده نمایید . زیرا زمانی که آب انار گرفته می شود مقداری طعم تلخی و گسی پیدا می کند بنابراین بهتر است که از یک قوری که دارای محفظه ی جداگانه ای برای ریختن چای خشک هست استفاده نمایید و در آن قسمت دانه های انار را بریزید . به میزان دو لیوان آب برای یک عدد انار بزرگ کافی است. دقت داشته باشید که این نوشیدنی بهتر است غلیظ باشد تا طعم دلنشین تری داشته باشد بنابراین میزان آب را به اندازه بریزید و همچنین به میزان دلخواه و بر حسب ذائقه می توانید عسل اضافه کنید .

برای کسانی که معده ی حساس دارند دمنوش انار مناسب نیست زیرا هضم آن سنگین است و هم چنین به علت داغ بودن ممکن است موجب سوزش معده شود ، پس اگر مشکلات معده دارید بهتر است که خیلی کم از این دمنوش بنوشید .برای شب یلدا نیز دمنوش انار یک جایگزین مناسب و خوش طعم به جای چای معمولی است که می توانید آن را درست کرده و برای مهمان هایتان سرو نمایید .