دمنوش آویشن

چای آویشن

چای آویشن

طبیعت :گرم

 

گیاه آویشن یکی از گیاه های سبز رنگی است که در درست کردن دمنوش استفاده می شود و علاوه بر این به عنوان ادویه نیز کاربرد دارد و دارای طبعی گرم است . از این رو نوشیدن آن در فصول سرد و برای رفع علائم سرماخوردگی و همچنین بهبود آن بسیار مناسب است و در صورتی که آویشن و پونه به همراه یکدیگر دم شوند خواص آنها چند برابر می گردد .

خواص آویشن

خواص آویشن بسیار متعدد است و یکی از آنها تاثیر مثبت آن بر سیستم گوارشی است که ضد نفخ ، تقویت کننده معده و بهبود دهنده درد شکم می باشد .

کسانی که مبتلا به مشکلات خواب از جمله بد خوابی و کم خوابی هستند با نوشیدن دم نوش آویشن در دراز مدت متوجه ی تغییرات خواب خود خواهند شد زیرا خواب آور و تسکین دهنده ی درد و سرگیجه و سر درد می باشد .

این گیاه بر روی تمامی موارد مرابط با سیستم تنفسی از جمله آسم و حساسیت و برونشیت و التهاب گلو اثرگذار است و موجب بهبود سرفه می شود و خلط آور است .

خاصیت مسکن بودن اویشن موجب تسکین درد ها ی عضلانی و روماتیسمی می شود.

این گیاه با دارا بودن خواص ضد میکروبی و ماده ی تیمول در خود ، در بهبود سرماخوردگی بسیار موثر است .

باید توجه داشته باشید که مصرف آویشن نباید به میزان زیاد باشد و هم چنین خانم های باردار نیز باید از مصرف آن بپرهیزند .

 

طرز تهیه دمنوش آویشن

به ازای هر لیوان یک قاشق غذاخوری آویشن خشک شده را در قوری بریزید و به اندازه ی لازم آب اضافه نمایید در صورت تمایل می توانید به میزان نصف آویشن ، پونه افزوده و برای شیرین کردن این نوشیدنی گرم از عسل طبیعی یا نبات استفاده نمایید . بعد از سی دقیقه نوش جان نموده و از طعم دلنشین ان لذت ببرید .