اسموتی هویج و زنجبیل

اسموتی هویج و زنجفیل

طرز تهیه اسموتی زنجفیل و هویج

اسموتی یکی از سالم ترین نوشیدنی هایی است که شما می توانید با استفاده از موادی ساده و در دسترس از قبیل انواع میوه ، آن را در منزل تهیه کرده و نوش جان نمایید . از آنجایی که اسموتی کاملا طبیعی و بدون هیچ گونه مواد افزودنی و یا حتی شکر می باشد می تواند به عنوان یک میان وعده یا حتی وعده ی غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرد.در این صفحه طرز تهیه اسموتی هویج شرح داده شده است که  به همراه زنجفیل تازه که هر دو در فصل پاییز موجود می باشند ، طعم بسیار دلنشینی دارد و می توانید آنرا به راحتی و در اسرع وقت تهیه نمود و یک نوشیدنی سالم را در نهایت اطمینان میل نمایید .

درست کردن اسموتی هویج و زنجفیل

از آنجایی که اسموتی باید غلیظ تر از آب میوه باشد ، پیشنهاد ما این است که برای شیرین تر شدن و بهتر شدن طعم این نوشیدنی ، در درست کردن اسموتی هویج  ، از سیب قرمز یا زرد نیز استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که در تهیه اسموتی وقتی که از میوه های یخ زده استفاده نمایید ، کیفیتی بهتر را خواهید داشت زیرا اسموتی باید کاملا پوره ای باشد و اگر بعدا بخواهید به آن یخ اضافه کنید به حالت رقیق در میاید پی بهتر است که  در تهیه اسموتی هویج و زنجفیل و سیب  از قبل این میوه ها را درون فریزر قرار دهید .

 

روش کار به این صورت است که با استفاده از آب میوه گیری هویج های شسته شده را به مقدار لازم آب گرفته و دو عدد سیب زرد یا قرمز  متوسط را نیز با پوست به همراه هویج ها آب گرفته و در یخچال بگذارید تا خنک شود . زنجفیل تازه طعمی بسیار تند دارد پس یک زنجبیل کوچک انتخاب کرده و انرا  خوب بشویید و سپس در درون مخلوط کن ریخته تا کاملا له شود ، اگر دوست دارید اسموتی هویج و سیب شما بسیار شیرین شود یک قاشق عسل نیز به ان بیفزایید و در نهایت آب هویج و سیب را به آن اضافه کرده و با دور تند در مخلوط کن با هم مخلوط کنید تا کف کند .

در پایان در یک لیوان ترجیحا پایه بلند اسموتی را سرو کنید و از طعم جدید و بی نظیر زنجفیل تازه به همراه اسموتی هویج لذت ببرید .