اسموتی هندوانه

اسموتی هندوانه

اسموتی هندوانه و نعنا

طبیعت :سرد

 

دراین صفحه از سایت freshdrink.ir طرز تهیه ی اسموتی هندوانه آموزش داده شده است که این نوشیدنی حاوی تمامی خواص میوه ی هندوانه می باشد و برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید است .هندوانه همانطور که ذکر شد دارای طبع و مزاج سرد است لذا برای اشخاصی که سرد مزاج هستند باید با احتیاط و هم چنین به همراه عسل یا شکر مصرف شود . هندوانه بهترین میوه ی تابستانی برای رفع عطش و گرما زدگی است زیرا ۹۲ درصد آن از اب تشکیل شده است و حاوی ویتامین های آ و ث هم چنین انتی اکسیدان ها می باشد .

خواص هندوانه

–          هندوانه به دلیل دارا بودن طبیعت سرد ، در رفع عطش و گرما زدگی و تامین آب بدن بسیار مفید می باشد و دارای خاصیت خنک کنندگی است و تب را پایین می آورد.

–          هر چقدر که قرمز تر باشد دارای کاروتن بالاتری است که به عنوان یک ماده برای مبارزه با اکسید شدن کلسترول در دیواره ی رگ ها عمل می کند لذا هندوانه در کاهش سکته قلبی و هم چنین بهبود عملکرد پروستات در مردان موثر است .

–          قند هندوانه به میزان ۲ درصد است اما چون منبع غنی از کالری و ویتامین ها است می توان میوه ی هندوانه را به جای یک وعده غذایی یا میان وعده نیز در نظر گرفت .

–          ارزش کالری هندوانه بسیار بالاست و فاقد چربی می باشد ولی انرزی زیادی را در بدن تولید می کند و سرشار از ویتامین‌هایB و منیزیم است که در تامین سلامتی بدن نقش مهمی دارد.

–          این میوه با دارا بودن انتی اکسیدان به کاهش آسم و ناراحتی های روده و بیماری قلبی و پروستات کمک زیادی می کند .

–          هندوانه مدر است و تاثیر مهمی در کاهش فشار خون دارد .

–          این میوه برای اشخاص گرم مزاج بسيار خوب است و بدن را شاداب می نماید .

–          هندوانه را بهتر است بین وعده های غذایی استفاده کرد و هم چنین همزمان با مصرف دیگر میوه ها خورده نشود زیرا باعث ایجاد نفخ و مشکل شدن عمل هضم می شود لذا از اسموتی هندوانه می توانید به عنوان میان وعده استفده نمایید .

 

طرز تهیه اسموتی هندوانه

 

روش تهیه ی اسموتی هندوانه ، بسیار آسان است و بدین شرح است که :

به میزان علاقه و یا مصرف خود میتوانید مقداری هندوانه تهیه کرده و در فریزر قرار دهیه تا کاملا خنک و یخی شود و سپس هندوانه ی خنک را در مخلوط کن یا میکسر ریخته و کاملا مخلوط نمایید تا به صورت یک مایع غلیظ در بیاید . می توانید چند برگ درشت نعناع هم به ان بیفزایید تا طعم بهتری پیدا کند و بدین صورت اسموتی هندوانه و نعناع خواهید داشت ، سپس در لیوان های مورد نظر می توانید مقداری تکه های کوچک هندوانه را اضافه کرد و این اسموتی هندوانه را روی ان بیریزید . در صورت تمایل میتوانید از چند قطره لیموی تازه نیز استفاده نمایید .