اسموتی دو رنگ

اسموتی دو رنگ

اسموتی موز و هلو

اسموتی دو رنگ با ظاهری بسیار متفاوت و زیبا و محبوب بچه ها می باشد . می توانید از میوه هایی که از لحاظ طعم با یکدیگر جور در می آیند و هم چنین ترکیب رنگ زیبایی را ایجاد می کنند ، استفاده نمایید . شما می توانید در یک لیوانی که برای سرو کردن اسموتی در نظر می گیرید ، دو میوه را به صورت کاملا میکس شده باهم و یا به صورت جدا جدا در داخل لیوان بریزید .توجه داشته باشید که چون اسموتی غلیظ می باشد اگر به صورت لایه ای داخل لیوان بریزید و سریع سرو شود به هیچوجه با یکدیگر مخلوط نمی شوند و ظاهر زیبای آن حفظ می شود .

خواص هلو

– به علت دارا بودن فیبر و قند ، یک میان وعده ی مناسب می باشد.

–  درد های شکمی با خوردن هلو تا حدی تسکین می یابد.

– عمل هضم را آسانتر می سازد و در واقع یک دسر طبیعی است.

دمنوش هلو ، باعث بهبود یافتن سرفه های شدید می گردد.

– رایحه ی خوشبوی هلو در رفع افسردگی موثر است.

• این میوه با دارا بودن مقدار قابل توجهی قند ، موجب رفع خستگی و افزایش انرژی می گردد .

• می توانید در صبحانه خود از این میوه استفاده نمایید زیرا در صورت ابتلا به یبوست ، عملکرد روده را منظم می نماید

یکی از کاربرد ها و خواص منحصر بفرد این میوه ، در پاکسازی و شفاف سازی پوست صورت می باشد ، و معمولا اکثر افراد از تاثیرهلو بر پوست آگاه هستند و می توان قسمت گوشتی این میوه را به عنوان ماسک زیبایی استفاده نمود و می توانید که از ماسک هلو برای نرم کردن پوست خود استفاده نمایید .

 

مواد لازم برای تهیه اسموتی دو رنگ موز و هلو

 

دو عدد موز

دوعدد هلو

آب هلو در صورت تمایل

قطعات یخ

عسل در صورت تمایل

 

آموزش درست کردن اسموتی دو رنگ

هلو و موز را در مخلوط کن ریخته و میکس نمایید .به دلیل اینکه موز دارای بافتی سفت است ، این اسموتی بیش از حد غلیظ خواهد شد بنابراین لازم است کمی آب هلو برای رقیق کردن به آن بیفزایید ،این اسموتی دو رنگ دارای شیرینی طبیعی است اما اگر که تمایل داشتید تا کمی بیشتر شیرین شود می توانید ازعسل استفاده نمایید .

شما می توانید دو نوع میوه هلو و موز را به صورت جداگانه میکس نمایید و در لیوان سرو کنید تا اسموتی دو رنگ شما دارای دو رنگ کاملا مجزا باشد ….نوش جــــــــان