اسموتی توت فرنگی

اسموتی توت فرنگی

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

طبیعت : سرد

اسموتی نوشیدنی خنک و کم کالری ای مشابه یخ در بهشت است ، در این نوشیدنی که شکلی پوره مانند و یخی دارد از شکر استفاده نمی شود و کاملا طبیعی است .

خواص توت فرنگی

– توت فرنگی  خنک کننده می باشد و دارای اثر تقویت کنندگی و شاداب سازی است و در بدن تولید انرژی کرده و خستگی را برطرف می‌کند و به ویژه برای پوست بسیار مفید می باشد .

-موجب کاهش فشار خون بالا شده و از تصلب شرایین جلوگیری می کند .

توت فرنگی اشتها آور است و ادرار را زیاد می کند .

دم کرده برگ توت فرنگی یا میوه توت فرنگی می تواند نقرس و سنگ های مثانه را معالجه کند.

  توت فرنگی به خاطر داشتن املاح معدنی زیاد خاصیت مسهل و ملین بودن دارد و برای درمان یبوست مورد استفاده قرار می گیرد .

این میوه به علت داشتن آهن و ویتامین C در خونسازی بدن مؤثر است و همچنین در استحکام دندان ها و لثه  بسیار موثر است.

– میوه ی توت فرنگی به علت داشتن ویتامین B در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب، هیجان و سستی مؤثرست.

 مواد لازم برای اسموتی توت فرنگی

توت فرنگی یک لیوان

یخ یک لیوان

ماست میوه ای یا آب میوه نصف لیوان

 

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

تهیه ی اسموتی توت فرنگی بسیار اسان  می باشد . شما می توانید این نوشیدنی سالم و خنک را برای روزهای تابستان درست کنید تا از خواص خنک کنندگی ان است استفاده نمایید . طرز تهیه این اسموتی به این صورت است که تمامی مواد را باهم مخلوط می کنید و حتی میتوانید از تکه های میوه ی توت فرنگی استفاده نمایید  و تا حدی در مخلوط کن بریزید و انقدر بزنید تا یخ ها مانند پوره شوند و بافت یکدستی داشته باشد تا بیش از حد شل نشود .

پس از اماده شدن اسموتی را درون لیوان بریزید سپس کمی تکه های خرد شده توت فرنگی را برای شکل و طعم بهتر درون اسموتی قرار داده و سرو کنید.

در صورتی که از شاه توت استفاده کنید اسموتی بنفش خواهید داشت ، استفاده از توت فرنگی رنگ صورتی بسیار کم رنگی به شما میدهد و در صورت استفاده از تمشک اسموتی با رنگ صورتی زیبایی خواهید داشت.بهتر است از میوه های یخ زده استفاده کنید ، مقدار کم و زیادی میوه و یخ بستگی به خودتان دارد ، هرچه یخ بیشتر باشد اسموتی توت فرنگی ، سفت تر و پوره ای تر میشود ، در صورت تمایل میتوانید مقداری شکر اضافه کنید.