آیس تی

آیس تی

تهیه آیس تی

امروزه یکی از نوشیدنی های پر طرفدار و جدید ، آیس تی هست که کارخانه های نوشیدنی نیز رو به تولید آن آورده اند و با برند های مختلف در فروشگاه ها عرضه می شود . شما می توانید چای سرد را در طعمهای مختلف نیز در منزل درست کنید و در مهمانی های خود و یا در روز های گرم تابستان که به علت دمای هوا ، با خوردن چای حرارت بدن افزایش پیدا می کند اما می توانید چای دلخواه خود را با طعمی متفاوت تر به صورت خنک تهیه نمایید و از نوشیدن آن لذت ببرید .

آموزش درست کردن آیس تی لیمو

به دو شیوه قابل تهیه است :

– دم کردن چای سرد

در این روش شما یک قاشق از چای مورد علاقه ی خود را مثلا چای سیاه یا چای سبزرا درون قوری ریخته و بر روی حرارت غیر مستقیم اجازه میدهید تا دم بکشد و پس از آن از یک صافی رد می کنید تا کاملا شفاف گردد و بعد از اینکه خنک شد در یک بطری ریخته و در یخچال تا ۲ یا ۳ روز میتوانید نگهداری نمایید .

– استفاده از آب سرد

در این روش تهیه ایس تی ،نیازی به دم کردن چای نیست و روال کار بدین صورت است که در یک لیتر آب سرد به میزان دلخواه خود چای خشک را می ریزید و در ظرفی مناسب در یخچال قرار می دهید بعد از ۲ روز  عصاره چای به طور طبیعی در آب سرد حل می گردد و عطر چای نیز به آب انتقال می یابد.

در هر دو روش ، از این عصاره ی رقیق و خنک شده ی چای می توانید در درست کردن چای سرد با طعم های مختلف استفاده نمایید .

مواد لازم برای تهیه چای سرد

عصاره چای به میزان لازم بر حسب ذائقه

قطعات ریز یخ

طعم دهنده (لیمو و عسل و دارچین)

در ابتدا باید شربت  لیمو و عسل  را به روشی که همه ی شربت ها را درست می کنیم تهیه نماییم یعنی در یک ظرف عسل یا شکر را با مقداری اب و چوبه های دارچین بر روی حرارت گذاشته تا قوام بیاید و بعد از سرد شدن آب لیموی تازه را به آن افزوده و در لیوان مورد نظر به همراه مقدار دلخواهی از عصاره ی چای سرو میکنیم و قطعات یخ را اضافه می نماییم .

در صورت تمایل می توانید در ابتدا چای را به صورت غلیظ دم کنید ،تا چای سرد شما خوشرنگ تر شود و طعم بیشتری از چای را داشته باشد .

آیس تی آماده است، میل بفرمایید .