Top

شرکت پیشگام صنعت ابزار
شرکت پیشگام صنعت ابزار (هات تپ گیری)

هات تپ چیست؟

ریپورتاژ آگهی

هات تپ یعنی روشی برای برقراری اتصال و نصب یک لوله جدید به تانکر های ذخیره سازی در حال کار باشد در حالی که تعمیر و نگهداری یا تغیات در آن انجام شود.

این کار همچنین برای تخلیه مایعات پوشش تحت دفشار و اضافه کردن نقاط تست یا سنسور های مختلف مانند :دما و فشار استفاده میشود.

هات تپ گیری در مقایسه با روش های سنتی و قدیمی تر که نیاز بودند به پاکسازی و تخلیه خطوط بسیار بهتر و و مفید تر است.

این روش دارای کاربرد های فراوانی است چون مطمئن و قابل اعتماد برای ایجاد یک لوله به خطوط مخازن و تانکر های ذخیره سازی است زیرا خرابی و متوقف شدن در تولید ندارد.

روش شست شوی داغ ممکن است با استفاده از یکی موتور های مته سوراخ کننده هوا برش برای چرخش برش اعمال شود.

انجام کار های هات تپ گیری معمولا” بر روی خطوط لوله از جنس پی وی سی و فولاد انجام میشود.این کار را میتوان روی انواع لوله های دارای نفت ،گاز و آب و بسیاری از مواد شیمیایی انجام داد.

 

شکل و مراحل کلی هات تپ:

یک عملیات ها تپ به طور معمول نیازمند یک اتصال بر روی خطوط لوله (سدل نیپل،اسپیلیتی و…)یک ولو (دروازه ای و توپی)برای کنترل جریان سیال در حین انجام کار ،ویک  دستگاه هات تپ میباشد.شکل کلی کار ه این گونه است که اتدا اتصال بر روی لوله پیچ و مهره میشود و یا جوش زده میشود،سپس برای آن که از سالم بودن آن مطمئن شویم،تست های آب بندی و جوش انجام میشود.پس از انجام تست ها و مطمئن شدن ولو نصب و بارگیری انجام میشود.

پس از شروع عملیات و پیشروی شتف،کاتر،مته نیز به سمت دیواره لوله هدایت میشوند و برش لوله و سوارخکاری انجام میشود.

با تمام شدن عملیات هات تپ گیری کاتر و مته به عقب برمیگردند،دستگاه های هات تپ گیری و ولو از خط خارج میشوند.

نمونه ای از هات تپ گیری در زیر آب توسط شرکا پیشگام صنعت ابزار

هات تپ گیری در زیر آب

 

شرکت پیشگام صنعت ابزار

شرکت پیشگام صنعت ابزار که در سال ۱۳۷۷ آغاز به کار کرد با هدف تولید قطعات خطوط لوله و همچنین ارائه خدمات در زمینه لوله کشی و… در خشکی و دریا شروع به کار کرد و با استفاده از تکنسین ها و مهندسین خبره و با تجربه توانست خیلی زود رشد چشم گیری در زمینه ساخت کارخانه ماشین آلات و تجهیزات مربوط به آن در خطوط لوله را افزایش دهد.

پیشگام صنعت افزار که توانسته است اعتماد صنایع نفت و گاز پتروشیمی ایران را در عملیات های مهم بدست آورد در ایران خاورمیانه و در اروپا ی مرکزی بیش از انجام  خاورمیانه و در اروپا ی مرکزی بیش از انجام ۴۰۰۰ کارهای هات تپ اساپل و پای بست را انجام دهد و بدون هیچ سانحه ای به یکی از بهترین شرکت های خوب در این زمینه تبدیل شود و در مسیر جهانی شدن قدم مهمی بردارد.

تاریخ ارسال نوشته : تیر ۲۶, ۱۳۹۶
دسته بندی: ریپورتاژ آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و بهینه سازی وب سایت : تیام رایان ارتباط